pedagogika, specjalność resocjalizacja (N1-PDr) | |
studia pierwszego stopnia niestacjonarne, 3 lata Język: język polski | Spis treści:
Opis ogólny
Brak opisu dla tego programu.
|
Koordynatorzy ECTS:
Przyznawane kwalifikacje:
Licencjat na kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja
Dalsze studia:
studia drugiego stopnia, studia podyplomowe
Uprawnienia zawodowe:
Absolwent specjalności resocjalizacja jest przygotowany do pracy w placówkach zajmujących się profilaktyką, resocjalizacją i readaptacją społeczną. Miejscem pracy absolwenta tej specjalności może być również społeczność lokalna, gdzie może wspierać osoby lub grupy będące w trudnej sytuacji życiowej, czy doświadczającej marginalizacji, animując ich rozwój.
Możliwe stanowiska pracy
- Wychowawca w placówkach wsparcia dziennego (świetlicach socjoterapeutycznych, środowiskowych, młodzieżowych i klubach różnego typu).
- Pedagog podwórkowy/streetworker.
- Asystent rodziny.
- Koordynator pieczy zastępczej.
- Kurator społeczny (po przejściu odpowiednich procedur).
- Funkcjonariusz policji, straży miejskiej, służby więziennej (po przejściu odpowiednich procedur).
- Pracownik/założyciel fundacji, organizacji i stowarzyszeń zajmujących się profilaktyką, resocjalizacją i readaptacją społeczną osób niedostosowanych społecznie, pracą wychowawczą z dziećmi i młodzieżą, aktywizacją społeczności lokalnych.
- Pracownik instytucji samorządu terytorialnego zajmujący się profilaktyką (np. w miejskim wydziale zdrowia, czy centrum zarządzania kryzysowego).
Efekty kształcenia
Uwaga, istnieje więcej niż jedna wersja tego pola. Kliknij poniżej i wybierz wersję, którą chcesz wyświetlić:
Efekty kształcenia dla kierunku studiów pedagogika zostały zatwierdzone uchwałą nr 334/2011/2012 Senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 28 maja 2012 r. w sprawie określenia efektów kształcenia dla kierunków studiów prowadzonych przez Wydział Studiów Edukacyjnych. Uchwała Senatu wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej uczelni: www.amu.edu.pl