Wielkie książki 23-PPG-L2411
Proponujemy spojrzenie na książki wybrane przez przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych i prezentowane przez nich jako godne przeczytania przez wszystkich. Do prowadzenia poszczególnych wykładów zaprosimy przedstawicieli nauk przyrodniczych i ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i in., oraz nauk humanistycznych i społecznych: literaturoznawstwa i językoznawstwa, historii, filozofii, kulturoznawstwa, psychologii, kognitywistyki, socjologii, prawa, ekonomii, a także przedstawicieli nauk medycznych, technicznych i in.
Nietypowość idei tych wykładów polega na tym, że Wykładowcy mogą oczywiście prezentować książki ze swojej dziedziny badawczej, ale nie muszą się do tej dziedziny ograniczać. Mogą sięgnąć po takie książki, które uznają za szczególnie cenne w historii własnych lektur, zarówno naukowe, jak i literackie, eseistyczne czy z obszaru literatury faktu.
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Sposoby podejścia do wielkiej literatury
Możliwość i skutki czytania ważnej literatury spoza własnej specjalności
Kryteria oceniania
Warunki zaliczenia zajęć:
bardzo dobry (bdb; 5,0): esej oceniony na 5,0
dobry plus (+db; 4,5): esej oceniony na 4,5
dobry (db; 4,0): esej oceniony na 4,0
dostateczny plus (+dst; 3,5): esej oceniony na 3,5
dostateczny (dst; 3,0): esej oceniony na 3,0
niedostateczny (ndst; 2,0): brak eseju
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: