Historia literatury i kultury japońskiej 09-HLKJ-23
Student:
1. Uzyskuje podstawową wiedzę na temat: miejsca literatury w kulturze japońskiej; periodyzacji literatury japońskiej; związków literatury japońskiej z innymi dziedzinami (filozofia, religia, socjologia, sztuka, muzyka, teatr); specyfiki literatury japońskiej: podstawowe terminy (okresy, gatunki poezji, prozy, dramatu) od początku do XIX wieku; życia i twórczości najważniejszych japońskich poetów, pisarzy i dramatopisarzy.
2. Rozumie: miejsce literatury w kulturze japońskiej, specyfikę literatury japońskiej; różnicę między profesjonalnym a amatorskim podejściem do literatury japońskiej.
3. Posiada umiejętność: czytania ze zrozumieniem prac naukowych z zakresu literatury japońskiej; prawidłowego posługiwania się pojęciami i terminami z zakresu literaturoznawstwa japońskiego; konstruowania dłuższej wypowiedzi ustnej w formie indywidualnej prezentacji i/lub głosu w dyskusji; gromadzenia i wykorzystania materiałów źródłowych na temat literatury japońskiej (głównie polskich, angielskich i w ograniczonym zakresie japońskich); pracy w grupie.
Literatura
Mikołaj Melanowicz, Literatura japońska , t. I, II, III, PIW, Warszawa 1994-1996 (and many other materials).
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: