Performatyka 08-KUDU-PER
Cele kształcenia
Informacja o tym, gdzie można zapoznać się z materiałami do zajęć
Kierunek studiów
Metody prowadzenia zajęć umożliwiające osiągnięcie założonych EK
Moduł zajęć/przedmiotu prowadzony zdalnie (e-learning)
Nakład pracy studenta (punkty ECTS)
Poziom przedmiotu
Rodzaj przedmiotu
Rok studiów (jeśli obowiązuje)
Wymagania wstępne w zakresie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu student/ka ma rozszerzoną wiedzę o miejscu i znaczeniu performatyki w kontekcie kulturoznawczym, zna podstawową terminologię performatyki.
Ma rozszerzoną wiedzę o powizaniach performatyki z antropologi, socjologią, kulturoznawstwem, wiedzą o sztuce, politologią.
Posiada poszerzone umiejętności badawcze,pozwalające na rozwiązywanie problemów w dziedzinie nauk o performansie kulturowym i artystycznym.
Potrafi posługiwać się skomplikowanymi ujęciami teoretycznymi oraz terminologią właścią dla performatyki w rozmaitych sytuacjach profesjonalnych, potrafi rozpoznać rozmaite odmiany wytworów sztuk performatywnych, przeprowadzić ich krytyczną analizę i interpretację z zastosowaniem najnowszych metod badawczych, w celu określenia ich znaczenia, oddziaływania społecznego, miejsca w procesie historyczno-kulturowym,
Posiada umiejętność merytorycznego argumentowania, w wykorzystaniem poglądów, efektów badań innych osób oraz formułowania na tej podstawie wniosków.
Kryteria oceniania
Egzamin pisemny
Praktyki zawodowe
Brak.
Literatura
M. Carlson, Performans. Warszawa 2007.
V. Turner, Od rytuału do teatru. Warszawa 2005.
R. Schechner, Performatyka. Wstęp. Wrocław 2006.
J. McKenzie, Performuj albo... . Kraków 2012.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: