Historia teatru i widowiska 08-KUDL-HTW
Zapoznanie studentów z najbardziej wyrazistymi epokami rozkwitu teatru europejskiego i polskiego, począwszy od prototeatru i obrzędów w starożytnym Egipcie i Grecji, skończywszy na Wielkiej Reformie Teatru w I poł. XX w. Funkcja teatru i widowiska w kulturze od epoki starożytnej, poprzez wieki średnie, skończywszy na epoce nowoczesnej.
Cele kształcenia
Informacja o tym, gdzie można zapoznać się z materiałami do zajęć
Kierunek studiów
Metody prowadzenia zajęć umożliwiające osiągnięcie założonych EK
Nakład pracy studenta (punkty ECTS)
Poziom przedmiotu
Rodzaj przedmiotu
Rok studiów (jeśli obowiązuje)
Wymagania wstępne w zakresie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2019/SL: | W cyklu 2018/SL: |
Efekty kształcenia
Poszerzenie podstawowego zasobu wiedzy o głównych konwencjach teatru europejskiego of starożytnej Grecji po czasy współczesne.
Kryteria oceniania
Egzamin pisemny.
Literatura
Literatura podstawowa:
J. Kelera, Krótka historia teatru w Europie. Tom !. Wrocław 2018; M. Berthold, Historia teatru. W-wa 1980; A. Banach, Wybór maski. Jedenaście teatrów klasycznych. Kraków-Wrocław 1984; Historia teatru. Pod red. J. R. Browna, W-wa 1999; K. Braun, Wielka Reforma Teatru w Europie. Ludzie-idee-zdarzenia. Wrocław 1984.
Literatura uzupełniająca:
J. Got, Teatr i teatrologia. Kraków 1994; A. Mickiewicz, Wykłady na Collège de France. Warszawa 1955. M. Prussak, Wstęp. W: S. Wyspiański, Hamlet. Ossolineum 1976.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: