Conducted in
terms:
2024/SL, 2025/SL
ECTS credits:
3
Language:
Polish
Organized by:
Institute of European Culture in Gniezno
Art of public speaking and techniques of self-presentation 16-S1KEdp02-P14200
This course has not yet been described...
Module learning aims
(in Polish) Celem zajęć jest nabycie przez studentów praktycznych umiejętności związanych z przygotowywaniem i wygłaszaniem prezentacji publicznych. Uczestnicy pogłębią również swoje kompetencje w obszarach związanych z komunikacją z odbiorcami, panowaniem nad tremą i stresem. Studenci zrozumieją jak ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku, poznają narzędzia pozwalające na skutecznie oddziaływanie na słuchacza. Szczególnie istotnym elementem szkolenia będzie indywidualna praca każdego z uczestników z kamerą. Osoby uczestniczące w warsztacie będą miały możliwość wygłoszenia swojej kilkuminutowej prezentacji, która zostanie nagrana, odtworzona, a następnie poddana konstruktywnej informacji zwrotnej od pozostałych uczestników oraz wykładowcy. W formie warsztatowej zapoznają się z werbalnymi i niewerbalnymi elementami komunikacji. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową i wymuszają aktywność uczestników. Wykorzystane zostaną testy, przeprowadzone dyskusje moderowane, ćwiczenia indywidualne i grupowe.
Information on where to find course materials
(in Polish) Literatura przedmiotu jest dostępna w Bibliotece IKE UAM.
Major
(in Polish) Komunikacja europejska
Methods of teaching for learning outcomes achievement
(in Polish) Wykład problemowy,
Dyskusja,
Praca z tekstem,
Metoda analizy przypadków,
Gra dydaktyczna/symulacyjna,
Metoda ćwiczeniowa,
Metoda warsztatowa,
Demonstracje dźwiękowe i/lub video,
Metoda aktywizująca - "burza mózgów",
Metoda aktywizująca - technika analizy SWOT,
Metoda aktywizująca - metoda "kuli śniegowej",
Metoda aktywizująca - konstruowanie "map myśli",
Praca w grupach,
Korekta indywidualna
Course module conducted remotely (e-learning)
(in Polish) Nie
Student workload (ECTS credits)
(in Polish) Warsztaty: 30 h
Czytanie wskazanej literatury: 10 h
Przygotowanie do zajęć: 20 h
Inne: 30 h
Łączny nakład pracy studenta: 90 h
Liczba punktów ECTS: 3
Cycle of studies
1st cycle
Module type
compulsory
Year of studies (where relevant)
Year 1
(in Polish) Sylabus zajęć
Term 2025/SL: (in Polish) https://sylabus.amu.edu.pl/pl/document/ac61bd73-1ccb-477e-a7d6-bc6ee3dccd7d.pdf | Term 2024/SL: (in Polish) https://sylabus.amu.edu.pl/pl/document/14716ef1-0aed-4bd8-bf2d-5b936c9eb649.pdf |
Pre-requisites in terms of knowledge, skills and social competences
(in Polish) Brak
Course coordinators
Additional information
Additional information (registration calendar, class conductors, localization and schedules of classes), might be available in the USOSweb system: